Kdo stoji za BO!-jem? Spoznajte nas!

Smo mlada ekipa zagnanih posameznikov, ki nas združuje upanje v prihodnost, kjer duševno zdravje ne bo le ideja, temveč bo vsakomur dostopno preko nekaj kratkih klikov. V skladu z našim prepričanjem, da je vsak posameznik edinstven, si želimo ustvariti spodbudno okolje, v katerem se bo lahko vsakdo razvijal in krepil svoje duševno zdravje. Pri delu nas vodijo naše temeljne vrednote, kot so empatičnost, sodelovanje in ustvarjalnost. Obenem pa smo zavezani k temu, da svetu nudimo strokovne, znanstveno podprte vsebine in pristope ter sodelujemo s strokovnjaki s področja duševnega zdravja in tako širimo naša obzorja in ponudbo terapevtske pomoči.

NAŠA MISIJA
Preoblikovanje odnosa posameznikov do duševnega zdravja.

S pomočjo naprednih tehnologij in psiholoških spoznanj nudimo enostavne in dostopne rešitve, ki bodo ljudem pomagale pri premagovanju vsakodnevnih življenjskih izzivov.

NAŠA VIZIJA
Povečati dostopnost do duševnega zdravja z mobilno aplikacijo, ki združuje znanost in tehnologijo.

Ustvariti želimo globalno skupnost, v kateri bomo posameznikom olajšali dostop do orodij za samopomoč, kakovostnih psihoterapevtskih storitev in v kateri bodo deležni podpore skupnosti s ciljem izboljšanja psihološkega zdravja.

Petra

magistrica psihologije in soustanoviteljica

Blaž

soustanovitelj, vodja projektov in področja financ

Luna

magistrica psihologije, strokovnjakinja za duševno zdravje in razvoj vsebin

Mojca

oblikovalka digitalnih vsebin in grafične podobe

Jani

programer in razvijalec mobilne aplikacije

Živa

projektna vodja in strokovnjakinja za duševno zdravje

Kako mi skrbimo za svoje duševno zdravje?

“K skrbi za svoje duševno zdravje skušam pristopiti čim bolj celostno. To pomeni, da skušam vpeljati v svoj vsakdan rutine, za katere vem, da mi pomagajo in podpirajo moje dobro počutje. Če je le mogoče, vsaj enkrat dnevno grem na sprehod, da združim prijetno s koristnim pa na sprehod povabim koga izmed svojih bližnjih. Takoj, ko na dan pokuka prvo spomladansko sonce, začenjam svoje proste ure preživljati na domačem vrtu. Tam se ob delu včasih izgubim v svojih mislih, spet drugič čuječe opazujem in poslušam.”

-Petra

“Pri skrbi za moje duševno zdravje veliko vlogo igra šport. Takrat se osredotočim zgolj na to, kar počnem v danem trenutku in odmislim vse skrbi. Veliko mi pomeni tudi druženje s prijatelji, sploh ko skupaj kaj dobrega pojemo.“

-Blaž

“Za svoje duševno zdravje skrbim tako, da poslušam svoje telo in um in si pustim početi to, kar v tistem trenutku najbolj potrebujem. Včasih je to sprehod v naravi ali poslušanje morskih valov, spet drugič se najraje prepustim glasbi, knjigam in filmom ali uživam v pogovorih z mojimi najljubšimi ljudmi. Rada imam ustvarjalne dejavnosti in učenje novih stvari, zato se učim kvačkati in igrati ukulele, občasno pa v roke poprimem tudi glino. Tako umirim šum vsakdanjega življenja in najdem notranji mir.“

-Luna

"Moje duševno zdravje negujem skozi raznolikost in kreativnost. Ne verjamem v en sam hobi ali stalno rutino, saj me najbolj izpolnjuje nenehno preizkušanje novih stvari. Ta pristop mi omogoča, da ostanem navdihnjena in motivirana. Ustvarjanje z rokami mi prinaša posebno zadovoljstvo, saj rada raziskujem različne umetniške in ročne dejavnosti.Poleg tega mi veliko pomeni druženje s prijatelji in družino. Njihove zgodbe in različni pogledi me bogatijo in napolnijo z energijo. Skozi poslušanje in izmenjavo mnenj ob dobri hrani se vedno znova opomnim, kakšen dober vpliv ima to name."

-Mojca

"V mojem pristopu k skrbi za duševno zdravje dajem prednost holističnim metodam, ki mi omogočajo poglobljeno razumevanje in interpretacijo telesnih ter čustvenih znakov. Vsakodnevno si vzamem čas za globoko introspekcijo in samorefleksijo, ki sta ključna pri prepoznavanju izvorov in razlogov za napetosti, ki se porajajo v mojem telesu in duhu. Skozi prakso meditacije in izvajanje AEQ vaj se učim metod za sproščanje teh napetosti, kar mi pomaga vzpostaviti bolj harmoničen odnos tako do sebe kot do ljudi v mojem okolju. Ta proces ne samo da prispeva k moji osebni rasti, ampak tudi krepi moje duševno zdravje in izboljšuje kakovost mojih medosebnih odnosov."

-Jani

"Pri skrbi za svoje duševno zdravje se osredotočam na poglobljeno samorefleksijo in analizo medosebnih odnosov, kar mi omogoča boljše razumevanje notranjih procesov ter čustvenih vzorcev. Redno uporabljam preverjene psihoterapevtske metode, ki mi pomagajo vzdrževati stik s trenutnimi doživljanji, kar mi omogoči prostor za globjo introspekcijo in osebni razvoj. Vsakodnevno si vzamem čas za ozaveščanje hvaležnosti za odnose, ki me obdajajo, saj verjamem, da sta tako skrb za kakovosten odnos do sebe kot tudi vzdrževanje pristnih, podpirajočih odnosov z drugimi ključna za optimalno duševno zdravje. S tem pristopom ne le, da krepim svoje duševno blagostanje, temveč tudi poglabljam svoje medosebne odnose."

-Živa